هدست جدید واقعیت مجازی dji معرفی شد

هدست واقعین مجازی

در روزهای اخیر شاهد معرفی نسخه ی جدیدی از عینک های واقعیت مجازی کمپانی dji بودیم. این دستگاه که Goggles Racing Edition نام دارد با رویکرد مسابقه ای روانه بازار شده است. به کمک هدست های واقعیت مجازی شما می توانید تصویر حرکت وسیله ی بدون سرنشین خود را از دید آن (اول شخش) نگاه کنید و به وسیله حرکت سر خود، آن را کنترل کنید. نسخه اصلی این عینک حدود هفت ماه پیش منتشر شد و اکنون با تغییراتی کوچک شاهد نسخه ی جدیدی از آن هستیم که به اختصار (RE (Racing Edition نام دارد.

تغییرات جدید

نسخه ی اولیه این هدست سفید رنگ بوده است اما در نسخه RE شاهده بدنه ی فلزی سیاه رنگی هستیم که در قسمتی از آن که با سر در تماس است از چرم قرمز رنگ استفاده شده است. با توجه به این که مدل جدید برای مسابقات سرعت طراحی شده است از یک ماژول انتقال تصاویر ویدئویی به نام OcuSync و یک ماژول دوربین با کارایی بالا بهره می برد تا بتواند شعاع 7 کیلومتری خود را پوشش دهد. تاخیر زمانی تصاویر ارسالی تنها 50 میلی ثانیه است و با سیگنال های آنالوگ نیز سازگاری دارد. سری نخست هدست های dji با فانتوم 4، ایسنپایر و مویک قابلیت اتصال داشت اما Goggles ER علاوه بر تمامی پرنده های این شرکت با فرستنده های آنالوگ، پرنده های بال ثابت و یا حتی پرنده های دست ساز قابلیت اتصال دارد.

تجربه ای هیجان انگیز

در پکیج این محصول علاوه بر هدست، یک دوربین مناسب برای ارسال تصاویر ویدئویی قرار دارد که شما می توانید آن را بر روی پرنده ی دست ساز خود یا هر وسیله ی کنترل از راه دور نصب کنید، سنسور این دوربین 1/3 اینچ و پهنای دید 148 درجه ای آن باعث می شود خلبان کنترل بیشتری بر روی پرواز داشته باشد همچنین کیفیت تصویری آن فرارتر از عینک های FPV رایج در بازار است. همانطور که می دانید اطلاعاتی مانند قدرت سیگنال و میزان باتری اطلاعات مورد نیاز برای خلبان است که با قابلیت های این هدست آن ها را می توانید هر لحظه بر روی صفحه نمایش ببیند. برای این هدست سه نوع آنتن در نظر گرفته شده که شما با توجه به سناریوی پروازی خود می توانید از آن ها بهره ببرید.

دیگر امتیازات این هدست

بزرگترین ویژگی نسل جدید هدست های واقعیت مجازی dji را می توان قابلیت اتصال آن به دیگر دستگاه های رایج در بازار دانست. با وجود اینکه این محصول برای خلبانان مسابقات سرعت (Drone Racing) طراحی شده است اما می توان در دیگر موقعیت ها مانند عملیات جست و جو و نجات، بازرسی های سازه ای و کشاورزی نیز استفاده کرد تا چشم انداز نزدیک تر و دقیق تری از موقعیت داشت. Goggles RE از فرمت های MP4، MOV و MKV پشتیبانی می کند و مدت زمان شارژ کامل آن شش ساعت است

و اما قیمت

این محصول در وبسایت شرکت تولید کننده 549 دلار قیمت گذاری شده است که نسبت به نسخه ی اول خود 100 دلار افزایش داشته است اما باید در نظر گرفت که شما در ازای این مقدار اقزایش قیمت از کارایی های بالاتری بهره خواهید برد و در پایان امیدواریم این محصول شروعی برای ورود dji به دنیای مسابقات پهپاد سرعت باشد تا شاهد محصولات حرفه ای تر برای علاقه مندان آن باشیم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *