ربات پرنده عنکبوتی با قابلیت آویزان شدن!!

این ربات پرنده که در واقع Matrice 100 کمپانی dji می باشد به یک سیستم grappling مجهز شده است و می توانند خود را از سقف و یا دیواره های مجاور خود آویزان کند این سیستم که بر اساس علم بیونیک ( علم الگوگیری از سامانه ها و ساختارهای موجود در طبیعت ) ساخته شد. می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد.
این پرنده که SpiderMav نامگذاری شده است از طریق هوای فشره نخ های از جنس پلی استرین به اطراف پرتاب می کند. نخ ها مجهز به آهنرباهایی هستند که از طریق نیروی مغناطیسی به سطوح فلزی می چسبتد و نیروی لازم برای نگه داشتن پرنده را تامین می کنند. این سامانه هم در قست بالای پرنده و هم درقسمت زیرین آن قابلیت نصب دارد تا پرنده را از چندین جهت مقید سازد.

ربات عنکبوتی
این ویژگی می تواند قابلیت های زیادی به ربات های پرنده دهد زیرا مقدار زیادی از انرژی باتری های پرنده صرف شناوری آن ها در آسمان می شود و با استفاده از این سیستم جدید می توان بعد از لنگر انداختن ، پرنده را جهت ذخیره انرژی انرژی خاموش نگه داشت. این سیستم جدید برای کارها نظارتی بسیار می تواند مفید باشد. سازنده های آن قصد دارند از این سیستم برای پوشش دهی موقت اینترنت و تلفن همراه در زمان بلایای طبیعی استفاده کنند.

این سیستم آزمایش های نمونه اولیه خود را پشت سر می گذارد و محققان سعی دارند در گام های بعدی امکان این را فراهم کنند تا پرنده بتوانند خود را از سایر سطوح و حتی شاخه های درختان آویزان کند همچنین در تلاش هستند تا سیستم مناسب تری برای جدا کردن پرنده از سطوح طراحی کنند. گسترش و البته بهبود این سامانه می تواند عملکرد ربات های پرنده را تا چندین برابر موثرتر کند زیرا تا حدود برطرف کننده بزرگترین چالش مولتی رونتورها یعنی مصرف انرژی است.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *