برگزاری مجموعه همایش های ISPRS و حضور غرفه های پهپادی

مجموعه همایش های ISPRS شنبه 15 مهرماه افتتاح شد. این مجموعه همایش که تجمیع سه همایش حوزه نقشه برداری است به مدت سه روز چهار روز در دانشکده‌یمهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی دانشگاه تهران برگزار می شود.

مجموعه همایش های ISPRS تجمیع سه همایش سالانه است که شامل همایش بین المللی پژوهش های اطلاعات مکانی، همایش بین المللی سنجنده ها و مدل ها در فتوگرامتری و سنجش از دور و همایش بین المللی مشاهدات زمینی در تغییرات محیطی است. حضور مهمانان خارجی و سخنرانی آن ها اهمیت این همایش را دو چندان کرده بود. این همایش شامل برگزاری کنفرانس، سخنرانی های تخصصی و نمایشگاه محصولات تخصصی است.

photo_2017-10-08_03-59-15

همانطور که می دانید  پیشترفت تکنولوژی پهپادها و مولتی روتورها کمک شایانی به حوزه ی نقشه برداری و سنجش از دور کرده است و این موضوع را می توان از تعدد غرفه های پهپادی مشاهده کرد. امروزه نقشه برداری علاوه بر ابزارهای زمینی از طریق پهپاد و مولتی روتورها نیز انجام می شود این کار علاوه بر افزایش دقت و راحتی کاربر، سرعت کار را نیز تا چندین برابر افزایش می دهد.

پهپاد

خدماتی که غرفه های پهپادی نمایشگاه ارائه می دهند شامل انجام نقشه برداری، ساخت و یا تجهیز کردن پرنده ها برای امر نقشه برداری و سنجش از دور، فروش محصولات و ارائه خدمات پشتیبانی است. بعد از صحبت با متخصصان این حوزه می توان فهمید که شرکت های فعال در این زمینه پا به پای شرکت های خارجی و گاهی جلوتر از آن ها در حال ارائه ارائه خدمات مهندسی هستن و این دست از نمایشگاه ها و همایش ها بهترین محل برای تبادل اطلاعات و نمایش توانمندی ها می باشد. بازار خدمات مهندسی در این حوزه علاوه بر ظرفیت بالا در کشور خودمان، کشورهای همسایه را نیز شامل می شود و حمایت از فعالیت هایی که اغلب توسط دانشجویان که به صورت دانش محور در حال انجام است می تواند اشتغال زایی را به همراه داشته باشد.

photo_2017-10-08_03-59-06

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *