,

سقوط های بی علت ربات پرنده اسپارک

اسپارک

زمانی که کمپانی dji ربات پرنده ی کوچک خود را رونمایی کرد همه آن را بهترین ربات با قیمت زیر 500 دلار می دانستند. رباتی که با حفظ کارایی های خود ابعادی کوچکتر و قیمتی مناسب تر دارد. بعد از استفاده ی کاربران از اسپارک به ماننده سایر محصولات dji کاربران اعلام رضایت از عملکرد این پرنده داشتند اما در ماه های گذشته تعدادی از کاربران گزارش هایی از سقوط های نامعلوم این پرنده داشتند که مهندسان این شرکت را به تجزیه و تحلیل دوباره این محصول واداشته است.

این کاربران در فضای آنلاین گزارش کرده اند که در زمان هدایت پرنده از طریق اپلیکیشن تلفن همراه به صورت ناگهانی کنترل پرنده را از دست داده اند و این موضوع سبب سقوط پرنده شده است. یکی از مسئولین شرکت dji اعلام کرده است که از گزارش های بی علت اسپارک که البته تعداد آن ها اندک است اگاهی دارد. او با اشاره به این که ایمنی پرواز و اطمینان از کیفیت محصول از اولویت های این کمپانی است اعلام کرد که مهندسان این شرکت در حال بررسی و تحلیل این گزارشات هستند و همچنین توصیه کرده است تا کاربران از نسخه های آپدیت شده اپلیکیشن dji استفاده کنند.

یک کاربر با منتشر کردن فیلم زیر مدعی شده است که در هنگام استفاده از مود تعقیب سوژه به صورت ناگهانی کنترل پرنده از دستش خارج می شود و پرنده سقوط می کند و بعد از سه ساعت موفق به پیدا کردن پرنده و مشاهده ی فیلم ضبط شده می شود. همچنین کاربر دیگری نیز از خاموش شدن موتورها و سقوط پرنده به هنگام کنترل پرنده از طریق اپلیکیشن ios گزارش کرده است.

هنوز از طرف این شرکت مشخص نشده که این مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری اما اگر این گزارش ها ادامه پیدا کند شاید محبوبیت این پرنده را از بین ببرد و خسارت های زیادی وارد کند. سال گذشته نیز کمپانی GoPro ربات پرنده ی خود را که Karma نام داشت روانه بازار کرد اما نقص فنی موجود در این پرنده سبب افت توان باتری و سقوط پرنده می شد. این موضوع سبب شد تا در یک فراخوان عمومی تمامی پرنده های خود را جمع آوری کند و ضرر مالی بسیاری کند.

اگر شما هم از اسپارک استفاده می کنید و چنین موضوعی را تجربه کرده اید یا در این رابطه نظری دارید، در اینجا مطرح کنید.

8 پاسخ
 1. مجید
  مجید says:

  سلام راستش اسپارک من شکر خدا ازین لحاظ مشکل نداشت تا الان، ولی از لحاظ ارتفاع اوج طبق ادعای شرکت dji ک حداکثر تا 500 متر هست نبوده و من تا حالا ک دو ماهه اسپارک رو خریداری کردم نتونستم بیشتر از 250 متر با پرنده ام اوج بگیرم. متاسفانه چون تو تحریمیم و خدمات قانونی در کشورمون از این شرکت وجود نداره نمیتونیم پیگیری کنیم ک دلیلش چیه. ممنونم از مطالب پربارتون🌹

  پاسخ
 2. مرتضی طاهری امیری
  مرتضی طاهری امیری says:

  سلام.
  مطلب خوبی بود.
  من از اسپارک راضی هستم.
  من تا ارتفاع بیش از ۴۰۰ متر بردم و هم تصویر خوب ارسال کرده و بدون ارزش بوده…فیلمش موجود هست و کسی خواست میتونم تو تلگرام براش بفرستم.
  teribon95@ ای دی تلگرام.

  تا حالا من ازش خیلی استفاده کردم و پرنده حرف گوش کنی هست.😂

  برای افزایش ارتفاع باید تو تنظیمات برید و اعداد رو تغییر بدید هم ارتفاع رو هم عرض پروازی که ۲۰۰۰ متر هست…..تا بتونید به دلخواه ارتفاع بگیرید و تصویر و فیلم بگیربد..

  پاسخ
 3. جاوید
  جاوید says:

  ببینید ما همه می دونیم که اگه با گوشی کواد کوپتر spark را کنترل کنیم مساحت کمی را در خود می گیرد و به نظر من هیچ مشکلی نداره
  راه حل این موضوع داشتن کنترل هوشمن خود کوادکوپتر هست اگر این کار را کنید دیگه همهچی حله

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *