برگزاری اولین دوره ساماندهی پهپاد در قم

مدرک

سرپرست گروه مکاترونیک تتیس در استان قم گفت: اولین دوره ساماندهی پرنده های هدایت پذیر از دور “پهپاد” در استان قم شنبه 25 شهریور ماه در دانشگاه صنعتی قم برگزار می شود.

محمد سینا بروجردی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر عنوان کرد:این دوره ساماندهی پرنده های هدایت پذیر از دور “پهپاد” با مشارکت پارک علم و فناوری استان قم، دانشگاه صنعتی قم و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران برگزار خواهد شد.

نماینده کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور در استان قم افزود:این دوره با هدف بررسی انواع روبات های پرنده، گونه شناسی روبات های عمود پرواز، ساختار روبات های پرنده، سیستم های تشکیل دهنده آن ها، اصول ایمنی در پرواز و عوامل اختلال در پرواز برگزار می گردد.

ساماندهی پهپاد

وی خاطرنشان کرد:همچنین اصول بررسی نقشه ها و کریدورهای هوایی، حریم های مناطق ممنوعه، کاربردهای پهپاد در کسب و کار های جدید اعم از سمپاشی های مدرن، مدیریت بحران ، کنترل ترافیک، امداد و نجات ،نقشه برداری، اکتشاف و امنیت از دیگر برنامه های این کارگروه می باشد.

بروجردی ادامه داد: پس از دوره آزمون خلبانی روبات های پرنده برگزار می شود و گواهی معتبر از سوی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران اعطاء می شود.

وی تصریح کرد:مدرس دوره نیز مهندس حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور است و دوره به میزبانی گروه مکاترونیک تتیس و انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی قم برگزار خواهد شد.

نماینده کارگروه پهپادهای غیر نظامی در استان قم بیان کرد:اخیرا تعداد روباتهای پرنده داره در قم افزایش یافته است و مستلزم ساماندهی و ارتقای آگاهی و اطلاعات برای کاربران است از این رو دوره ساماندهی برای این افراد و علاقه مندان برگزار می شود.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *