نقش متفاوت پهپاد در امدادرسانی سیل هوستون

سیل هوستون

احتمالا در هفته ی گذشته اخبار مربوط به سیل هوستون را شنیده اید، حجم خساراتی که این سیل وارد کرده است به میزانی بوده است که رئیس جمهور ترامپ را وادار به درخواست بودجه اضطراری کرد. Airbus Aerial یکی از کمپانی هایی است که بعد از وقوع سیل جهت کمک به بازماندگان طوفان و همچنین کمک به شرکت های بیمه جهت تخمین میزان خسارات شروع به فعالیت کرد.

کمپانی Airbus Aerial در حوزه داده پردازی هوایی فعال بوده و در کشور هلند قرار دارد. این شرکت که بزرگترین ارائه دهنده تصاویر ماهواره ای در جهان است با ترکیب داده های هوایی که از پهپادهای خود در ارتفاعات پایین بدست می آورد و همچنین تصویربرداری هایی که توسط هواپیماها در ارتفاعات بالاتر انجام می شود و تصاویر ماهواره ای می تواند اطلاعات مهمی را برای مشتریان خود فراهم کند.

طوفان هوستون

 یک روز بعد از طوفان این شرکت برای ضبط تصاویر و ویدئوهای هوایی در شهر هوستون حاضر شد اهمیت این تصاویر زمانی مشخص می شود که این تصاویر به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد تا بتوانند از شرکت های بیمه خسارت دریافت کنند، همچنین در ساعات اولیه نیروهای امدادی با استفاده از این تصاویر توانستند مناطق شهر را بر اساس میزان خساراتی که وارد شده الویت بندی کنند و بر اساس همین الویت ها کار امداد رسانی را با کیفیت بهتری انجام دهند. توانایی به کارگیری داده پردازی ماهواره ای در کنار تصویربرداری به وسیله پهپاد این امکان را به شرکت های بیمه می دهد تا تصاویر قبل و بعد از طوفان را باهم مقایسه کرده و میزان خسارت را تشخیص دهند.

رئیس Airbus Aerial با تاکید بر اهمیت تجزیه و تحلیل داده های هوایی اعلام کرد در صورت همکاری شرکت های بیمه، مردم می توانند شروع به بازسازی خانه های خود کنند و زندگی خود را به حالت عادی بازگردانند. این اتفاق هرچند که تلخ و ناگوار است اما به خوبی نقش و تاثیرگذاری پهپادها را در شرایط بحرانی نشان می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *