فراگیر شدن استفاده از پهپاد در خطوط ساحلی

drone

آمریکا و چند کشور اروپایی از جمله کشورهایی هستند که استفاده از پهپاد در سواحل را در برنامه های سال جاری خود قرار داده اند؛ این به کارگیری که جهت نظارت، کنترل و نجات جان انسان ها می باشد به سرعت در حال فراگیر شدن است.
مهاجر_ در فصل تابستان تعداد افراد بیشتری به سراغ تفریحات ساحلی می روند و افزایش تعداد شناگران، کار نظارت را برای غریق نجاتان سخت و دشوار می کند و به همین دلیل است که برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه و همچنین کشورهایی که خطوط ساحلی طویلی داردند مانند برزیل و نیوزلند به فکر استفاده از پهپاد برای نجات جان انسان ها شدند. یکی از کاربردی ترین استفاده ی دِرونها که سال های اخیر توجه ویژه ای به آن شده است، پهپادهای نجات غریق است. استفاده از پهپادها به این صورت است که نجات غریق ها با استفاده از دوربین های نصب شده کار نظارتی خود را انجام می دهند و اگر شخصی به دردسر بیفتد سریعا پهپادهای خود را به پرواز درآورده و تیوب های بادی یا جلیقه های نجات را در اختیار آن ها قرار می دهند تا زمانی که نجات غریق ها به کمک آن ها برسند و در همین زمان از دیگر نیروهای امدادی درخواست کمک می شود تا در کمترین زمان کنار فرد آسیب دیده حضور پیدا کنند.

08-1024x671
برای نخستین بار در دسامبر سال 2015 آتش نشان های ریودوژانیرو که محافظت از سواحل مشهور کوپاکانا را بر عهده دارند اعلام کردند که قصد استفاده از پهپاد در کنار قایق های نجات خود را دارند و برای این کار کمپانی microdrone با مجهز کردن پهپادهای خود به وسایل نجات اعلام آمادگی کرد و نخستین پهپادها در خطوط ساحلی شهر ریو به کار گرفته شده اند و امروز بعد از گذشت دو سال و اثبات کارآمدی پهپادها دیگر کشورها نیز قصد استفاده از آن را دارند.
کشور فرانسه نیز چندی پیش پهپاد HELPER را متناسب با این فرآِند ساخت و به طور محدود در سواحل خود به کارگرفت و حالا با اعلام رضایت از عمکرد آنها قصد به کارگیری تعداد زیادی از این دِرون را در فصل تابستان دارد. کشور نیوزلند نیز که دارای سواحلی مشهور و خطرناک است اعلام کرده است قصد پوشش هوایی ساحل خود از طریق پهپادها را دارد و به دنبال تجربه ی به کارگیری این تکنولوژی در سواحل پر رفت آمد خود است.

drone_trans++npUHXiD5EtnvFMaaAA221kBbB5IFgH2Hh722_-LidVk-1021x580
باید مشاهده کرد به کارگیری پهپاد برای نجات جان انسان ها، که درست در نقطه ی مقابل استفاده ی نظامی آن قرار می گیرد  تا چه میزان می تواند صلح آمیز بودن تکنولوژی خود را در ذهن مردم جا بیندازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *